Tehdään yhdessä
jotain erilaista

Yhteystiedot

OTA YHTEYTTÄ

Please leave this field empty.

OSOITTEET

Pääkonttori
Novosan Oy
Hämeentie 157 (4. krs)
Arabianranta
00560 Helsinki
Finland

Pohjois-Suomi
Novosan Oy
Teknologiantie 1 B
90590 Oulu

MYYNTI

Etelä-Suomi
Simo Salonen
+358 40 137 4322
simo.salonen@novosan.fi

Tomi Reinikka
+358 40 137 2966
tomi.reinikka@novosan.fi

Keski- ja Länsi-Suomi
Ville Kärkkäinen
+358 40 128 6622
ville.karkkainen@novosan.fi

Pohjois-Suomi
Veli-Matti Paukkeri
+358 40 658 3033
veli-matti.paukkeri@novosan.fi

Asiakaspalvelu
Sharodi Sayeed
+358 9 478 922 31
sharodi.sayeed@novosan.fi

Intimedia myynti
Matti Kaipio
+358 40 594 1274
matti.kaipio@novosan.fi

HALLINTO & MUUT TOIMINNOT

CEO
Hanno Airas
+358 50 571 7672
hanno.airas@novosan.fi

Intimedia & Novosan Sweden
Tommi Virkki
+358 400 944 042
tommi.virkki@novosan.fi

CTO
Mika Passila
+358 50 3391787
mika.passila@novosan.fi

Designer
Sanna Lahtivesi
+358 45 164 4000
sanna.lahtivesi@novosan.fi

Assistant
Jenni Kemppainen
+358 40 176 2161
jenni.kemppainen@novosan.fi

Novosan Service
Jarkko Saarela
+358 40 526 32 38
jarkko.saarela@novosan.fi

Asentaja
Aleksi Viinamäki
+358 40 822 3662
aleksi.viinamaki@novosan.fi

Varasto ja Logistiikka
+358 40 143 13 12
Iiro Huotari
iiro.huotari@novosan.fi

Henkilöstö

Hanno Airas
Founder
CEO

Hanno on Diplom-Kaufman, kansainvälisyyden mestari ja Novosanin perustaja. Hän on kilpailuhenkinen mutta lojaali, yrityksen valvova isoveli.

Vapaalle vaihdettuaan Hanno nauttii lukemisesta, ulkoilusta ja perhe-elämästä.

Tommi Virkki
Co-Founder
Intimedia, Novosan Sweden

Toimelias Tommi elää unelmaansa cleantech-alan yrittäjänä. Hän on työstään innostunut, ja uudet liiketoimintamahdollisuudet houkuttavat jatkuvasti.

Visioinnille vastinetta tuovat lapsiperheen riemut ja ahkera urheiluharrastus.

Simo Salonen
Account Manager
Etelä-Suomi

Myyntityön ratkaisukeskeinen virtuoosi. Simon ihmisläheinen lähtestymistapa on omiaan parhaan ratkaisun löytämiseksi yhdessä asiakkaan kanssa – parantaen samalla maailmaa pala kerrallaan!

Vapaalla Simo irroittelee crossfitin ja itsensä haastamisen parissa, watch out!

Tomi Reinikka
Account Manager
Etelä-Suomi

Määrätietoisella ja asiakaspalveluhenkisellä toiminnalla Tomi haluaa löytää parhaat mahdolliset keinot, joilla Novosan voi tuoda lisäarvoa asiakkaalle.

Kunnianhimoinen Tomi lataa akut vapaa-ajallaan urheilun, eräilyn ja ystävien parissa.

Ville Kärkkäinen
Account Manager
Keski- ja Länsi-Suomi

Määrätietoinen ja kunnianhimoinen Ville on koulutukseltaan merkonomi.

Villen vapaa-aika kuluu monipuolisten urheiluharrastusten parissa.

Veli-Matti Paukkeri
Account Manager
Pohjois-Suomi

Veli-Matti on liiketalouden tradenomi ja suhdemarkkinoinnin virtuoosi. Hänen tärkeimmät arvot ovat luotettavuus ja sovituista asioista kiinnipitäminen.

Monipuolinen urheiluharrastus ja ystävät pitävät kiireisenä työajan ulkopuolella.

Sharodi Sayeed
Customer Service

Sharodilla on jo monen vuoden kokemus asiakaspalvelutyöstä nuoresta iästään huolimatta. Sharodille tärkeitä arvoja asiakaspalvelutyössä ovat ihmislähtöinen toimintafilosofia, ratkaisukeskeisyys sekä asiantuntevuus.

Vapaa-aika kuluu vauhdikkaasti kilpacheerleadingin valmentamisen parissa.

Jarkko Saarela
Novosan Service
Chief

Jarkko on autoalan moniosaaja ja omaa usean vuoden kokemuksen esimiestyöstä. Jarkon vastuulla on Novosan Servicen tuotteistaminen ja tämän vakiinnuttaminen tukitoimintona yrityksessä.

Vapaa-ajalla Jarkon pitää kiireisenä perhe, urheiluharrastukset sekä teksti-tv:n seuraaminen.

Aleksi Viinamäki
Novosan Service
LVI-Asentaja

Aleksi on tarkka ja tunnollinen LVI-virtuoosi. Hän pyrkii työssään parhaaseen lopputulokseen, mutta jaksaa aina olla letkeissä tunnelmissa.

Uurastuksen vastapainona Aleksi käy kuntosalilla ja valmentaa itseään tietokoneiden asiantuntijaksi.